Bloczki betonowe ciepłe

Bloczek betonowy ciepły P+W to elementy wykonane z betonu kruszywowego, przystosowane do wszystkich rodzajów ścian fundamentowych i konstrukcyjnych.

ZASTOSOWANIE

Bloczki betonowe ciepłe p+w przeznaczone są do stosowania w ścianach murowych, słupach i ścianach działowych przenoszących obciążenia i nieprzenoszących obciążeń, całkowicie zabezpieczonych przed penetracją wody. Bloczki betonowe mają swoje zastosowanie w budownictwie ogólnym, lądowym i wodnym w konstrukcjach murowych: tynkowanych lub nietynkowanych. Bloczki betonowe są elementami przystosowanymi do wszystkich rodzajów ścian fundamentowych i konstrukcyjnych, w tym ścian jednowarstwowych, oporowych, ścian piwnic. Wykonywane są z nich również ławy fundamentowe i podmurówki. Z powodzeniem mogą stanowić ochronę ogniową.

WYKONANIE

  • Bloczki betonowe można murować, układając je w taki sposób jakiej grubości ścianę chcemy uzyskać: 12cm, 24cm lub 38cm.
  • Zużycie bloczków w ścianach murowanych zależy od sposobu murowania.
  • Bloczki betonowe powinny być murowane na pełne spoiny, ale przy planowanym tynkowaniu ścian, spoiny można pozostawić częściowo niewypełnione na głębokość około 1 cm.
  • Bloczki betonowe ciepłe można murować rezygnując ze spoiny pionowej.
  • Bloczki betonowe kl. 30 można w celach estetycznych pozostawić bez tynkowania, należy wówczas pomalować je farbami zmywalnymi.
  • Bloczki betonowe można układać na dowolnym boku, jednak zawsze z przesunięciem o 1/2 elementu w kolejnym rzędzie.

WŁAŚCIWOŚCI

Bloczki betonowe ciepłe p+w (z pióro-wpustem) to element murowy z betonu kruszywowego, wyposażony jest w elementy typu pióro-wpust, co ułatwia precyzyjne ustawienie w murze oraz daje możliwość rezygnacji ze spoiny pionowej. Otwory ułatwiają pewne chwytanie elementu, a jego niższa waga sprawia, że murowanie wymaga mniej energii. Niższa gęstość brutto natomiast przekłada się na lepszą izolacyjność cieplną muru. Produkcja używanego w bloczkach betonu obejmuje różne jego klasy – w zależności od wytrzymałościowych potrzeb produktu końcowego (kl 15, kl 20, kl 30).

d – 38 cm
s – 24 cm
h – 12 cm

Nazwa Wymiary [cm] Na palecie [szt.] Waga sztuki [kg] Waga palety [kg] Zużycie materiału w szt. na 1m2 muru przy szerokości muru 24 cm.
Kolor 
Bloczek betonowy ciepły kl. 15, 20, 30 d – 38
s – 24
h – 12
60 21 1200 22 szary

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ